Już od dawna myślałam o tym, żeby założyć bloga i dzielić się z innymi moją największą pasją, jaką jest język hiszpański. Przez ten czas układałam sobie w głowie o czym dokładnie chciałabym pisać i jak taki blog miałby wyglądać. No i w końcu stało się!  Dzisiaj dodaję swój pierwszy post! Jest to najlepszy moment, aby opowiedzieć kilka słów o sobie i przedstawić tematykę bloga.

Mam na imię Karolina i jestem magistrem filologii hiszpańskiej ze specjalizacją tłumaczeniową. Języka hiszpańskiego zaczęłam uczyć się dokładnie 14 lat temu, kiedy miałam 12 lat. Obecnie pracuję i mieszkam w Hiszpanii.

Na blogu chciałabym pisać przede wszystkim o tym jak język hiszpański wygląda w praktyce. Często zdarza się, że ludzie, pomimo tego, że posługują się danym językiem obcym, jadą do kraju, w którym jest on na co dzień używany i mają problem ze zrozumieniem rodzimych użytkowników języka. Wiem to z własnego doświadczenia. Sama przez to przeszłam, gdy zaczęłam mieć kontakt z żywym językiem. Zazwyczaj jest to kwestia akcentu oraz wyrażeń, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Jeżeli chodzi o język hiszpański to jest on pełen wyrażeń idiomatycznych i kolokwializmów. Słyszymy je na ulicy, w telewizji, w radiu oraz na spotkaniach z naszymi hiszpańskimi znajomymi. Dlatego znajomość języka potocznego bardzo ułatwia nam życie! Zaznaczę również, że trzeba umieć go używać, ponieważ słowa, które wypowiadasz przy swoim koledze, niekoniecznie zabrzmią dobrze gdy zostaną użyte w rozmowie z jego mamą.

Oczywiście nie będzie to jedyny temat poruszany na blogu. Będę pisać również o akcentach, o tym jak można się osłuchać z hiszpańskim nie będąc w Hiszpanii, o zagadnieniach, które sprawiają nam, Polakom największą trudność. Nie zabraknie również wpisów poświęconych życiu w Hiszpanii i wskazówek co warto zwiedzić i gdzie można tanio i dobrze zjeść 😊

Niebawem pierwszy post z praktycznymi wskazówkami! 😊 Zapraszam też na mojego instagrama, na którym również będę dzieliła się z Wami ciekawostkami na temat języka hiszpańskiego!